Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod Members lukas Závěr Muonia a 1.SP – miniTour Kuusamo (FIN)
Facebook Lukáše Bauera
Vyhledat

Výběr z fotogalerie…

« červenec 2020 »
Ne Po Út St Čt So
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

 MP

Marketingovým partnerem Lukáše Bauera je
Müller Production s.r.o.

 
Translate into
Akce dokumentů

Závěr Muonia a 1.SP – miniTour Kuusamo (FIN)

Lukáš Bauer: 02.12.2013

Druhá polovina soustředění v Muoniu a podrobně miniTour v Kuusamu - sezóna začíná...

V druhé části soustředění v Muoniu jsem již zařadil i nějaké rychlejší tréninky s cílem, trošku se, před SP v Kuusamu, do té rychlosti dostat. Na pořadu dne tak již byl jak –konečně- společný rychlejší trénink s ostatními z repre (4x 10´ bruslením v intenzitě kolem a lehce nad ANP – anaerobním prahem (cca 85% maxima) s 3´pauzou) tak i víkendové kontrolní závody. Na rozdíl od předchozího víkendu, kdy jsem startoval pouze v klasickém závodě – z důvodu mála dní, které jsem do té doby v Muoniu odtrénoval (pozdější příjezd), jsem o tomto víkendu měl v plánu oba starty a to jak v klasice, tak zejména v bruslení, protože bruslením jsem zatím žádný závod neabsolvoval a přeci jen, závod je pořád něco jiného než rychlý trénink.

Bohužel v tomto víkendu nebyl žádný oficiální závod a z přítomných týmů měli zájem pouze týmy Slovenska, Polska a na nedělní závod v bruslení dorazil i Kazach Poltranin. Takže šlo o kontrolní závod, který nebyl úplně tak nabitý jak bych si přál, ale nedalo se nic dělat a i tak jsem se snažil jet naplno. Musím říci, že v hodně nabitém závodě se dokážu „zmáčknout“ více než na „méně obsazeném“ závodě, ale to je asi normální. Proto jsem se o to víc snažil, abych to dokázal i při těchto „kontrolkách“, což bylo v sobotu těžší, ale v neděli – i díky účasti Poltoranina – jsem „makal“ naplno již od začátku. Oba závody se mi podařilo vyhrát, což bylo fajn, ale SP je samozřejmě o něčem jiném.

Do středy jsme zůstávali v Muoniu, kde mě ještě v úterý čekal rychlostnější trénink, ale celkem ho ovlivnilo kazící se počasí, kdy jsem bojoval s hustým sněžením a silným větrem. Takže jsem docela rád ve středu odjížděl do Kuusama vstříc nové sezoně SP, i když s takovým lehce pocitem, že se mi v Muoniu jezdilo naprosto super zejména 1. týden a postupně jsem tyto pocity lehce ztrácel, ale to mohlo být i důsledkem monotónnosti, kdy jsme byli 2,5 týdne na jednom místě a nic moc jiného na práci. I když musím přiznat, že veškerý svůj volný čas jsem věnoval dokončení určitých záležitostí ve spojení s projektem Bezva běžky CZ a to jak organizační tak i doladění a spuštění eshopu apod. Samozřejmě je tato práce ještě na dlouho, ale musím říci, že mě to docela baví, i když někdy takový ten závan zjištění, co je ještě třeba – nejpozději ihned – vyřešit a dořešit není zrovna povzbuzující. Ale věřím, že k těm, kteří buď již naše kurzy absolvovali – a nebo jsou již i členi Závodního/hobby teamu – a že jich není zrovna málo, přibudou brzy další, protože nejenže jsem přesvědčen, že jde o dobrý projekt, ale zejména, že nemá v ČR obdoby. Ale uvidíme ;-)..

 SP Kuusamo

DSC04342.jpgKuusamo nás přivítalo nezvykle hezkým počasím. Ne že by jsme najednou měli nějak moc denního světla nebo slunce, to vůbec, ale v porovnání s předchozími roky, zde konečně bylo dost sněhu, takže jsem snad poprvé v mé kariéře neviděl první dny v provozu sněžná děla, které celou oblast zahalí do mlhy a všude poletujícího sněhu. Tratě stejné, ubytování také jako v minulosti. Ve čtvrtečním tréninku se mi jezdilo strašně dobře, což většinou není úplně super znamení, do pátečního sprintu jsem se těšil, i když spíše, že sezona konečně začne. Myslím, že jsem se nikdy netajil tím, že tréninky a trénování mě zrovna extra nebaví, ale závody a ten šrumec kolem, to je to pravé! ;-)

V pátečním sprintu jsem chtěl předvést alespoň standard, nakonec to bylo tak o 2“ vteřinky slabší, sice jen 2, ale ve výsledku to je skoro 20 míst :-(. Takže spokojenost i na mě „sprintera“ nic moc, ale co, ty 2“ (nebo 20 míst) stejně konečný výsledek v miniTour neovlivní. Sobota již ale byla úplně o něčem jiném. Ne že bych se cítil nějak skvěle, to zrovna ne, ale krátce po vystartování se mi již jelo lépe a postupně se to zlepšovalo. Na cca 2,5 km jsem dojel Roeninga, který již jel 2.kolo (jeli se 2 5km okruhy), jelikož jsem se k němu neblížil zrovna závratnou rychlostí tak jsem se rozhodl, že než jet před ním – bez šance mu ujet a tím mu vlastně pomoci i proti sobě (v dalším kole již tam pojedu sám), tak pojedu za ním, ušetřím nějaké síly a dopředu půjdu v momentu, kdy bych cítil, že mohu jet o kus rychleji. Pokud ne, tak mi alespoň ušetřené síly pomůžou v druhém kole.  Vlastně od začátku jsem dostával velmi dobré informace na mezičasech, kde jsem začal někde kolem 6-8.místa a neustále se posunoval dopředu. Na 6.km jsem ztrácel na Japarova 8“, na 7,5 již jen 2“,….až jsem před cílem již vedl o 3 nebo 4“. Do cíle jsem dopelášil jako nejrychlejší, Eldar se „klidil“ z křesla pro vedoucího závodníka a já si tam spokojeně skočil :-)…Vážně super pocit, zvlášť, když jsem si již snad ani nepamatoval, kdy to bylo naposledy. Samozřejmě jsem musel čekat než dojedou všichni, abych měl 100% jistotu, i když jsem měl informace z trati, že by tam již neměl nikdo hrozit. Osobně jsem čekal útok od Poltoranina, který je výborným klasikem, ale v sobotu jsem byl nakonec nejrychlejší já! :-). Vážně super! Sice jsem měl v každém kole velké problémy v jednom sjezdu, kde jsem celkem ztratil odhadem tak 8-10´´, kde jsem se nemohl srovnat na jedné velké plotně a jen čekal, jestli sebou „říznu“ nebo ne, ale i přesto se to podařilo! Hodně si tohoto výsledku vážím, protože zejména poslední 2 roky nebyly zrovna nejlehčí, kdy jsem vlastně neustále laboroval s nějakým zdravotním problémem nebo zraněním a i někteří mě již bez větších ostychů odepisovali….vážně skvělý pocit takto odpovědět. Strašně bych chtěl poděkovat jak servisu, který mi připravil lyže a hlásil na trati, tak i ostatním z týmu, kteří  trati fandili, samozřejmě sponzorům, kteří mě i v těch „slabších“ letech podpořili, ale zejména své rodině, protože v nich mám obrovskou podporu.

                            DĚKUJU!

Také díky všem, kteří mi napsali ať na mobil, FB, Twitter a bůh ví kam ještě, zpráv bylo strašně moc a bylo to fajn!

15km bruslení

Nedělní závod byl, i podle očekávání, velmi náročný, čelo jsme rychle dojeli, ale zároveň jsme byli dojížděni zezadu. Mým cílem bylo jet co nejvíce pozičně a být připraven na útok, který se čekal nejpozději začátkem posledního kola. Tři kola jsme jeli celkem rovnoměrné vyšší tempo, chvilkami na mě docela svižné – je znát, že jsem v Muoniu více preferoval klasiku – ale dařilo se mi držet na 2.-3.místě. V jednu chvíli nastoupil Rus Legkov, hned se čelo natáhlo, objevily se i nějaké díry, ale brzy toho nechal, protože se mu nepodařilo odjet a na této přemrzlé podmínce moc šancí na dlouhý únik neměl. 4.a5.kolo již bylo ve znamení taktizování, takže úprk střídala volnější jízda, i tak jsem se držel jak jsem chtěl. Při posledním průjezdu jsem šel dopředu za vedoucího jezdce, ve sjezdu se pokusil za ním rozjet a již jsem chtěl jít vedle, když najednou nás začal z té strany klam jsem chtěl někdo předjíždět. Než jsem se dostal na druhou stranu již i tam bylo plno nemohl jsem nic moc udělat :-(. Takže propad na 8 nebo 9.místo, v kopci se dostat dopředu nedalo, protože 2 zablokují v klidu celou trať a jen jsem čekal, kdy se udělá skulinka abych mohl dopředu. To již ale celý balík sprintoval, protože čelo nastoupilo. Když jsem se dostal přes ty 2 přede mnou tak již byla celkem mezera mezi 1 a 2 skupinou (cca 3 a 3 závodníci) a tak tak jsem tu 2.skupinu dojel. Jen co jsem je dojel, tak poslední – Nor Jespersen, si píchl hůl mezi lyže, takže jen tak tak že nespadl, já vystřelil do strany abych kdyžtak také nespadl,takže opět mezera na Hellnera a rychle jí dojet. V nájezdu do cílového kopce jsem zaútočil a sprintoval s Hellnerem, již to vypadalo, že jo dám, když mě zleva sestřelil Ustyugov – šlápl mi na lyži, takže jsem v mžiku ležel na zemi :-(. Ztráta posice, rychlosti…rychle zvednout a pokračovat. Sice jsem za Helnerem zase tak daleko nedojel, ale ten pád mě připravil o možnost bojovat o 6.-7.místo a nakonec z toho bylo místo 11. Takže za super sobotou a myslím, že i velmi dobrou nedělí smolná tečka v cílovém kopci, ale to se, bohužel, stává. I tak za celým víkendem převládá velká spokojenost, nyní již cestujeme do Lillehammeru a v sobotu na nás čeká další závod SP a to 15km klasicky, v neděli závod štafet.

Mějte se fajn!

Lukáš

Partneři

Cetelem - hlavní partner

Hortim

 

topfruit-140,.png


Dukla Liberec

Author

Fischer

ToKo

Alpina

LEKI

 SkiErg-concept2

VAVI