Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod Members lukas SP Kuusamo – 15km Klasicky
Facebook Lukáše Bauera
Vyhledat

Výběr z fotogalerie…

« srpen 2020 »
Ne Po Út St Čt So
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

 MP

Marketingovým partnerem Lukáše Bauera je
Müller Production s.r.o.

 
Translate into
Akce dokumentů

SP Kuusamo – 15km Klasicky

Lukáš Bauer: 30.11.2014

První závod letošní sezony SP je již minulostí a musím přiznat, že bych si uměl představit i lepší začátek ;-). Sezonu jsem takto rozjel a jedeme dál, každý den není posvícení…

SP Kuusamo – 15km Klasicky

Kuusamo - CzechXCskiteam

Před závodem mě čekal klasický koloběh - zkoušení závodních lyží (na dnešek jsem měl připraveny 2 páry), případné přimazání, rozjetí se a už rychle na start. Dnes to bylo doplněno ještě rozhovorem pro FIS, jakožto loňský vítěz tohoto závodu, s klasickými dotazy typu jak se cítíte, jakou máte taktiku, výsledek s kterým byste byl spokojený… Super téma na to, že jsem v poslední době, kvůli nemoci, nemohl absolvovat trénink dle plánu, vlastně jsem po nemoci měl pouze 1 rychlý trénink a včera druhý jen krátký. Byť se mi včera jezdilo hodně dobře, tak jsem věděl, že na závod bohužel nejsem připraven, jak bych si přál a jistě mě čeká víc otazníků a trápení než pravděpodobnost výborného výsledku. No ale začít se nějak musí ;-).

Jedny lyže pohodlnější na odraz, ale pocitově méně skluzné a druhé přesně naopak. S ohledem na kopcovitou trať jsem nakonec vzal ty pohodlnější a po rozjetí mazal na start. Od prvního stoupání jsem trošku bojoval s odrazem (přesýpavý sníh), a i když to chvílemi bylo lepší, tak jsem s tímto pocitem bojoval až do konce. Závod jsem rozjel podle představ, ale zrychlení už nepřišlo L. Alespoň ne to, které by se dalo poznat na čase, kdežto pocity dřiny výrazně zesílily…njn, asi jsem někde udělal chybu ;-). Skoro celý závod jsem jel sám, v jedné zatáčce v každém kole brejkoval, ale na rozdíl od některých jsem to vždy ustál, byť jsem určitě něco ztratil. Ve 2.kole mě jen těsně nesestřelil Američan Noah Hoffman, který se kousek přede mnou velmi efektivním způsobem složil a já ho míjel ještě než dokončil představení…no jeho lyže mě minuly jen o kousek…uff. A aby toho nebylo málo tak ve 3.kole jsem na výjezdu ze zatáčky míjel německého závodníka, který si tam 100% také ustlal (už odjížděl) a najednou koukám, že se proti mně tratí řítí skútr s blikačkami…asi už si pro něj jeli… Ještě poslední kopec na stadion a už za chvíli jsem dokončil to dnešní trápení, kterým jsem tu novou sezonu zahájil.

Pocity? Jednoznačně nespokojenost, byť jsem věděl, že těžko takhle krátce po nemoci mohu dosáhnout víc…ale cílem pro mě byla první 30. I když, v jiné fázi sezony, bych už takhle brzo po nemoci asi normálně zajel lépe, bohužel v období, kdy jsem onemocněl, bylo třeba již skoro končit s objemem a už se vrhnout do rychlých trénink, které mi nyní citelně chybí. Jednoznačně na to usuzuji i z pocitů během závodu, kdy jsem sice měl pocit, že do kopce už rychleji nemůžu, ale po projetí cílem jsme měl pocit, že bych mohl jet ještě dál… Tudíž klasická ukázka, když chybí rychlé tréninky (ok, něco zvládnu mezi závody, byť prostor je minimální, a samotnými závody by to mělo být lepší a lepší) a také fakt, že jsem se úplně nesrovnal s podmínkou na trati, na což ukazuje upracovanější projev a nižší tepy i než jsem dosahoval třeba včera a v předchozích dnech.

Takže uzavírám kapitolu Kuusamo a jedeme dál… v Lillehammeru sice očekávám také trápení, ale již by to mělo být o kousek lepší.

Držte palce!

Lukáš

Partneři

Cetelem - hlavní partner

Hortim

 

topfruit-140,.png


Dukla Liberec

Author

Fischer

ToKo

Alpina

LEKI

 SkiErg-concept2

VAVI