Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod Members lukas MS, SP v Lahti a další program…
Facebook Lukáše Bauera
Vyhledat

Výběr z fotogalerie…

« červenec 2020 »
Ne Po Út St Čt So
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

 MP

Marketingovým partnerem Lukáše Bauera je
Müller Production s.r.o.

 
Translate into
Akce dokumentů

MS, SP v Lahti a další program…

Lukáš Bauer: 12.03.2013

I když se mi do toho tedy vůbec nechce, tak se hodně v rychlosti vrátím k MS, letmo i SP v Lahti a co mě čeká v nejbližší době?...

MS Val di Fiemme

Nevyšlo jak jsem si představoval, přál a snad i, po těch všech letních problémech, doufal :-(.  Bohužel i to je sport, nikdo není jen nahoře, na druhou stranu jsem vlastně již od jara těžce doháněl čas, který mi po problémech s patou (a to jsem ještě netušil, že jen co se dostanu +- do pohody, že si zase „zapauzíruju“ se svalovým zraněním..) a prostě to neklaplo. Takže výsledky nic moc, i když nebyly výrazně odkloněny od průměru sezony, ale bohužel, na vrcholné akci se každý snaží o gradaci výsledků směrem nahoru a to se nepodařilo. Padesátka už, alespoň chvílemi, byla o něčem jiném. I přes ne zrovna příjemný průběh MS jsem se snažil bojovat a do každého závodu vstupovat bez ohledu na to jak dopadl předchozí, občas to nebylo jednoduché a chtěl bych moc poděkovat všem, kteří se mě snažili podržet nebo povzbudit a i vzkazy, které mi přicházely jak na webové stránky tak na oficiální facebookový profil mi hodně pomohly. Děkuju! Taky bych chtěl poděkovat sevisnímu týmu, který trávil neskutečné hodiny přípravou lyží; doktorovi; fyzioterapeutovi; masérovi;…prostě lidem, kteří se„ v pozadí“ také činí aby mohl sportovec podat ten nejlepší výkon. I když jsem na MS z kombinace všech možných příčin zrovna neexceloval tak i přesto těmto lidičkám patří můj dík. Možná nikoho ani moc nepřekvapím tím, že jsem byl rád, když už MS skončilo. Skoro po měsíci jsem přijel domů a věděl, že rodina mě z nějakého splínu rychle dostane :-). Sice mě ještě druhý den výrazně nemile překvapila jedna věs ve vztahu k MS, ale jak říkám, rodina mi nedala moc šancí se tím dlouho trápit, možná se k tomu ještě vrátím po skončení sezony, ale už byl čas nějaký MS a dozvuky neřešit. Co jsem mohl to jsem udělal na trati, svědomí mám čisté a ostatní věci ať mi vlezou na záda. Takže pár dnů jsem strávil doma, na běžky jsem se dostal 2x, z toho 1x s Katkou, ale po padesátce jsem těžce nestíhal, takže jsem ji začal trošku podezřívat, že se již připravuje na olympijskou kvalifikaci, takže jsem jednak příště už radši šel na lyže sám :-O…a taky dostal pořádnou motivaci předvést do konce zimy ještě nějaký pořádný výsledek abych nakonec přes OH nehlídal děti a nefandil Katce na dálku od televize :-) :-) . A protože jsem moc běžky po MS nemusel tak jsem rád strávil jedno odpoledne společně na sjezdovkách, což bylo fajn.

SP Lahti

Tady jsem měl v plánu absolvovat nedělních 15km klasicky, takže v pátek jsem nabral v Ruzyni směr Lahti, v sobotu lehce potrénoval na závodních tratích a na vymrzlém sněhu (ano, po době v Itálii jsme se zase vrátili do zimy :-) ) jsem byl až překvapen jak mi to, na to že mám za sebou náročné MS, chutnalo. Samotný závod vyšel skvěle, už během závodu jsem si říkal, že je fajn, zase po čase slyšet, že do svého čísla vedu závod :-). Během závodu jsem se přetahoval o vedení s Martinem Sunbym, který startoval minutu přede mnou (a za mnou startovali ti nejlepší), nakonec byl Sundby o asi 8“ rychlejší a za mnou ještě byli rychlejší Poltoranin a Northug, který si jel celý závod vlastní třídu, takže závěrem výborné 4.místo, dosud mé nejlepší umístění v sezoně a velmi příjemný počin :-).

Po závodě okamžitě přesun do Osla, kam servis dorazil o den později (cestovali autem a lodí) a zde budu oproti původnímu plánu do čtvrtka, kdy se přesunu do Reny (200km) kde mě v sobotu čeká můj druhý a letos poslední lauf a to Birkebeiner. Samozřejmě v barvách týmu COOP :-)! Na tento závod se velmi těším, i když bude hodně těžký, navíc dle legendy a pravidel musím nést 3,5kg těžký baťůžek, který na síle a lehkosti jízdy nepřidá, ale bude to další zkušenost. Navíc se těším zase na tu skvělou atmosféru, která v COOPu panuje. Ale dlouho si ji neužiju, protože hned po závodě mě bude čekat přesun zpátky do Osla, odkud v neděli budu se servisem přejíždět na finále SP do Falunu. Začátek středečním sprintem ve Stockholmu a celé to vyvrcholí etapami pátek-neděle. Účast ve finále je pouze pro prvních 50 v průběžném pořadí SP – zatím jsem tam z ČR jediný, ale teoretickou šanci má ještě Aleš Razým, který se – doufám - ve středečním sprintu v Drammenu a sobotní 50km V na Holmenkollenu (kde se rozděluje 100 bodů + 90 na prémiích) pochlapí a do té 50tky se dostane. Pak ještě mohou na finále vítězové kontinentálních pohárů, o což o víkendu pojede ve Slavic Cupu Ondra Horyna s Jirkou Hořčičkou, takže teoretická šance, že by jeden z této dvojice přijel taky lehce existuje. No uvidíme, ale bylo by fajn nebýt tam týden sám :-).

A to je vše :-)

Mějte se fajn

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Lukáš

Partneři

Cetelem - hlavní partner

Hortim

 

topfruit-140,.png


Dukla Liberec

Author

Fischer

ToKo

Alpina

LEKI

 SkiErg-concept2

VAVI